Kluczbork-Pijany uciekał przed policją, a to nie jedyne jego przewinienie.

Policjanci z kluczborskiej grupy „SPEED”, w trakcie weekendowych działań, zatrzymali kierowcę seata. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. Dodatkowo mężczyzna nie miał prawa jazdy, był nietrzeźwy, a jego samochód nie posiadał badań technicznych.

Do całego „pakietu przewinień” 43-latek dołożył jeszcze niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.


W miniony weekend policjanci z kluczborskiej drogówki wchodzący w skład grupy „SPEED” patrolując drogę krajową nr 11, zauważyli kierującego seatem, który poruszał się z nadmierną prędkością.

Policjanci zmierzyli prędkość kierowcy, który poza terenem zabudowanym jechał 119 km/h. Po ujawnieniu wykroczenia mundurowi wyprzedzili kierowcę seata, nakazując mu zatrzymanie.

43-latek widząc radiowóz przez sobą znacznie zwolnił, a następnie by uniknąć kontroli skręcił z głównej drogi i zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg i po chwili zatrzymali kierowcę. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec powiatu kluczborskiego. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie promil alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie kierującego w systemach informatycznych pozwoliło ustalić, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, a seat, którym jechał nie miał aktualnych badań technicznych.

Teraz 43-letni kierowca za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

kierujący seatem

Kierowca z "pakietem przewinień"👎👎👎W miniony weekend policjanci z kluczborskiej drogówki wchodzący w skład grupy "SPEED" patrolując drogę krajowa nr 11, zauważyli kierującego seatem, który poruszał się z nadmierną prędkością. Policjanci zmierzyli prędkość kierowcy, który poza terenem zabudowanym jechał 119 km/h.Po ujawnieniu wykroczenia mundurowi wyprzedzili kierowcę seata, nakazując mu zatrzymanie. 43 latek widząc radiowóz przed sobą znacznie zwolnił, a następnie by uniknąć kontroli skręcił z głównej drogi i zaczął uciekać.Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg, i po kilku chwilach zatrzymali kierowcę. Jak się okazało, mężczyzna miał swoje powody, żeby nie spotkać sie z policjantami.Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie jeden promil. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, bo ich nigdy nie wyrobił a seat którym jechał nie miał aktualnych badań technicznych.Teraz 43 letni nieodpowiedzialny kierowca za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może 2 lata więzienia oraz wysoka grzywna.Kluczbork 112 Opolska Policja #stoppijanymnadrodze #speed #policjakluczbork

Opublikowany przez Policja Kluczbork Środa, 13 maja 2020

Źródło: Policja Kluczbork.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: