Strażacy wykonali kabinę do dezynfekcji i przekazali do szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu

Dwóch strażaków z Komendy Powiatowej w Kędzierzynie-Koźlu zaprojektowało i wykonało kabinę dezynfekującą, która teraz posłuży personelowi szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu.

– Kabina ma za zadanie dezynfekcję personelu medycznego, który pracuje na oddziale zakaźnym szpitala. Projekt został wykonany samodzielnie przez nas. Elementy konstrukcję oraz części montażowe pozyskaliśmy od lokalnych przedsiębiorców firmę Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe, Castorama Kędzierzyn-Koźle oraz Logistics System – mówi mł. kpt. Łukasz Połomski. 

Zadaniem zaprojektowanego urządzenia jest unieszkodliwianie wirusów, bakterii i grzybów.  Instalację opracowano z myślą o dezynfekcji pracowników poprzez przejście przez strumień dezynfekujący, tak zwaną kurtynę dezynfekującą.

Kabina wyposażona jest w system zraszania rozpylający środek dezynfekcyjny za pomocą 16 dysz mgłowych zabudowanych po 8 szt. z każdej ze stron. – Daje to optymalne warunki do „zabicia” wirusów ponieważ osoba wchodząca jest cała pokryta środkiem dezynfekcyjnym. Instalacja wyposażona jest również w hydrofor, który utrzymuje odpowiednie ciśnienie w przewodach rozprowadzających środek dezynfekcyjny. Pozostałe skropliny spływają do specjalnego zbiornika ustawionego pod kabiną – nie jest w tym wypadku wymagana instalacja kanalizacji – mówią autorzy kabiny.

Metoda dezynfekcji pozwala personelowi medycznemu czuć się bezpiecznie po wyjściu z niej oraz swobodne i bezpieczne zdjęcie ubrania które zostanie zdezynfekowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: