Pożar budynku jednorodzinnego w Pogórzu

W piątek 13 lutego około godziny 18:30 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Prudniku przyjął zgłoszenie o pożarze poddasza budynku jednorodzinnego w miejscowości Pogórze w gminie Biała.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Prudnik, dwa z OSP Chrzelice, po jednym z OSP Pogórze i OSP Łącznik.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia ogień wydobywał się już oknem dachowym. 2 roty na zmianę prowadziły działania w AODO wewnątrz budynku. Po dojeździe kolejnych jednostek wprowadzono kolejną linię gaśniczą do budynku. Spaleniu uległy pokoje na 1 piętrze oraz dach. Działania strażaków były wyjątkowo trudne ze względu na 10-stopniowy mróz – informują strażacy z OSP Pogórze.

– Mieszkańcy, dwie osoby, opuścili budynek przed przybyciem straży, nie wymagali czynności medycznych. Podano 2 prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się dach budynku mieszkalnego oraz jeden do wewnątrz, na część strychową. Ponadto częściowo rozebrano dach w celu dotarcia do źródła ognia. Po dogaszeniu pożaru uszkodzony dach zabezpieczono plandeką – informuje kpt. Damian Skowroński ze Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Foto: OSP Chrzelice i OSP Pogórze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: