2 osoby zginęły, 4 osoby ranne, 37 nietrzeźwych kierowców – podsumowanie świątecznego weekendu.

Tegoroczne Święta Wielkanocne były czasem wielkiej mobilizacji. Duża liczba dziennych zarażeń koronawirusem wymagała od nas pełnej dyscypliny w przestrzeganiu obostrzeń i zaleceń sanitarnych. To wciąż podstawowy obowiązek nas wszystkich, w trosce o życie i zdrowie swoje i swoich bliskich. Ruch na naszych drogach był mniejszy, jednak doszło w tym czasie do kilku poważnych zdarzeń.

Dla opolskich policjantów były to wyjątkowo pracowite święta. Oprócz standardowych zadań związanych z patrolowaniem ulic czy dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, funkcjonariusze angażowali się w walkę z epidemią koronawirusa. Codziennie sprawdzali osoby przebywające na kwarantannie oraz pilnowali, by wprowadzone zasady bezpieczeństwa były przestrzegane.

Większość mieszkańców naszego regionu zachowała się odpowiedzialnie respektując wprowadzone obostrzenia. Jednak osoby które rażąco naruszały obowiązujące ograniczenia, musiały liczyć się z konsekwencjami. Ponad 360 osób zostało ukaranych mandatami, 68 zostało pouczonych, a kolejne 23 za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem. Wszystkie te sytuacje związane były z łamaniem obostrzeń, głównie z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa maseczkami.

Przez całe święta odnotowaliśmy 4 wypadki drogowe, w których zginęły 2 osoby, a 4 zostały ranne. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w powiecie krapkowickim i głubczyckim. W pierwszym przypadku, na autostradzie A4, 35-letni kierowca skody stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 6-letni pasażer. Ranna została również podróżująca kobieta. W drugim przypadku, 28-letni motocyklista na prostym odcinku, po zderzeniu ze zwierzęciem wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia zmarł.

Przez weekend funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 37 nietrzeźwych kierowców. Z kolei 11 innych straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie o 50 km/h prędkości w terenie zabudowanym.

A my przypominamy, że obostrzenia cały czas obowiązują! Przestrzeganie wszystkich wprowadzonych ograniczeń pomoże szybciej uporać się z epidemią koronawirusa. Stosujmy się do tych zasad z troski o zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

Materiał: Opolska policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: