Wybuch reaktora na terenie przemysłowym w Blachowni

Do wybuchu reaktora doszło w środę na terenie jednej z firm mieszczących się w strefie przemysłowej w Blachowni. Na miejsce zdarzenia skierowano liczne siły straży pożarnej.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, podczas mieszania substratów w reaktorze chemicznym, doszło do niekontrolowanego wzburzenia substancji, w wyniku którego doszło do wybuchu. Jedna z osób została ranna. Pracownik zakładu doznał niegroźnych ran rąk.

– W dniu dzisiejszym nastąpił wybuch w zakładzie wysokiego ryzyka. Gdy pracownicy dodawali substancje chemiczne, nagle zaczęły się one niekontrolowanie wzburzać. Został ogłoszony alarm, a pracownicy ewakuowali się. Dzięki temu obyło się bez ofiar i poważnie rannych. Jeszcze przed naszym przybyciem, jedna osoba została zaopatrzona medycznie. Przyjechaliśmy na miejsce, aby sprawdzić czy budynek nadaje się do ponownego wykorzystania oraz czy ludzie mogą w nim przebywać – relacjonuje dla portalu kk24.pl, młodszy brygadier Marek Kocielski, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Wybuch częściowo zniszczył budynek, w którym znajdował się reaktor, a także sąsiadujące biura.

Źródło: kk24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: