Trzy jednostki z Opolszczyzny zakwalifikowane do FLORIANÓW 2017
A+ R A-

Trzy jednostki z Opolszczyzny zakwalifikowane do FLORIANÓW 2017 Wyróżniony

Napisał 

Trzy jednostki OSP z województwa opolskiego zostały nominowane w konkursie „FLORIANY 2017”.

Do pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych zostało zgłoszonych blisko 375 prospołecznych inicjatyw z całej Polski. Kapituła Konkursu, w której zasiadają wybitni przedstawiciele dziedzin i środowisk nawiązujących do kategorii konkursowych wyłoniła grupę 54 nominowanych organizacji w 12 kategoriach.

Z Opolszczyzny wpłynęło 14 zgłoszeń. Wśród nominowanych do „FLORIANÓW 2017” są 3 prospołeczne inicjatywy: OSP Mąkoszyce (pow. brzeski) w kategorii: „Aktywizowanie seniorów i współpraca pokoleń”, OSP Miejsce Odrzańskie (pow. kędzierzyńsko-kozielski) w kategorii: „Poprawa bezpieczeństwa”, OSP Pludry (pow. oleski) w kategorii: „Kultura i tradycja”.

Pomysłodawcą i organizatorem corocznego Konkursu FLORIANY jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, a w jego imieniu miesięcznik „Strażak”.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach I. edycji Ogólnopolskiego Konkursu FLORIANY wyłonieni zostaną podczas Gali Finałowej połączonej z uroczystymi obchodami Ogólnopolskiego Dnia Strażaka, która odbędzie się 4 maja 2017 r. w Karolinie, siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach.

Czytany 2980 razy

Media

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu