Powiat oleski
A+ R A-
Powiat oleski
Powiat oleski

Powiat oleski (560)

wtorek, 15 stycznia 2019 17:26

Mężczyzna w skrajnej hipotermii - interwencja śmigłowca LPR

Napisane przez

W poniedziałek 14 stycznia kilka minut przed godziną 13 w miejscowości Krzyżanowice (gmina Gorzów Śląski) lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik23" z Opolskiej Bazy HEMS.

Lądowanie maszyny związane było z odnalezieniem na bocznej drodze nieprzytomnego mężczyzny w samochodzie, który był w stanie ciężkiej hipotermii.

Mężczyzna w stanie krytycznym został przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitalu Klinicznego w Opolu.

Na miejscu zdarzenia były dwa zastępy straży pożarnej z JRG Olesno i OSP Gorzów Śląski oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego.

czwartek, 10 stycznia 2019 15:54

Rozbił samochód i uciekł - szukali go policjanci i strażacy

Napisane przez

W środę 9 stycznia kilkanaście minut po godzinie 22 zastępy straży pożarnej z JRG Olesno, OSP Praszka, OSP Strojec zostały skierowane do poszukiwań kierowcy, który kilka minut wcześniej rozbił swój pojazd w miejscowości Strojec i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Strażacy wraz z policjantami przeszukiwali pobliskie okolice, jednak bezskutecznie. Kilkanaście minut przed godziną 2 w nocy poszukiwania przerwano.

We wtorek 8 stycznia kwadrans po godzinie 8 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Żytniów w gminie Rudniki.

Kierowca samochodu osobowego marki opel wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem dostawczym marki iveco.

W wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane.

W działaniach brały udział zastępy straży pożarnej z JRG Olesno, OSP Rudniki i OSP Żytniów oraz zespół ratownictwa medycznego i policja.

poniedziałek, 07 stycznia 2019 16:46

Przewoził kokainę - wpadł przez rozbity samochód

Napisane przez

Zatrzymany przez policjantów z Praszki 32-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Mężczyzna na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad peugeotem i wjechał wprost do przydrożnego rowu.

W rozbitym samochodzie funkcjonariusze znaleźli prawie 36 gramów kokainy. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Badania krwi wykażą, czy 32-latek również nie prowadził pod wpływem środków odurzających.

W piątek (28 grudnia 2018 r.) dyżurny z Praszki otrzymał zgłoszenie, że na krajowej „czterdziestce dwójce” samochód osobowy wpadł do rowu.

Wysłani na miejsce policjanci potwierdzili tę informację. Jak ustalili funkcjonariusze, kierowca na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem. Po chwili wjechał wprost do przydrożnego rowu.

Kierujący samochodem 32-latek od razu zwrócił uwagę policjantów swoim nerwowym zachowaniem. Po chwili, na jednej z półek peugeota, policjanci znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem.

Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to kokaina. Łącznie mundurowi zabezpieczyli blisko 36 gramów tego narkotyku.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Została mu też pobrana krew do analizy. Badania wykażą, czy mężczyzna nie prowadził pod wpływem środków odurzających.

Teraz usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał. Za to grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek 4 stycznia kilkanaście minut po godzinie 14 na trasie Gorzów Śląski - Boroszów samochód osobowy marki toyota wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżający samochód osobowy marki renault.

Na miejscu przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał 5 osób podróżujących dwoma pojazdami. Jedna z nich została przetransportowana z bólem klatki piersiowej do szpitala.

Na miejscu pracowała straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe.

środa, 02 stycznia 2019 21:10

Interwencja śmigłowca LPR w jednej z dobrodzieńskich firm.

Napisane przez

W środę, 2 stycznia przed godziną 14 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u pracownika jedej z dobrodzieńskich firm.

Ze względu na brak zespołu ratownictwa medycznego na miejsce zasysponowano straż pożarną oraz śmigłowiec LPR - Ratownik 23 z podopolskiej bazy. Pierwszej pomocy udzielili współpracownicy poszkodowanego, następnie przybyli na miejsce strażacy i załoga śmigłowca. Mimo ponad godzinnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej 58-letni mężczyzna zmarł.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z Dobrodzienia i Olesna, śmigłowiec LPR - Ratownik 23, zespół ratownictwa medycznego z podstacji w Dobrodzieniu oraz policjantów z KP w Dobrodzieniu.

piątek, 28 grudnia 2018 21:51

Wypadek na dw 901 koło Bzinicy

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do jakiego doszło nieopodal miejscowości Bzinica.

Na drodze wojewódzkiej nr 901 kierowca skody fabii na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i następnie samochodem wyleciał poza jezdnię.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.

Do wypadku doszło w piątek 28 grudnia około godziny 15.

piątek, 28 grudnia 2018 16:24

Trzy osoby poszkodowane w wyniku dachowania bmw na dk 43

Napisane przez

W piątek 28 grudnia kilka minut po godzinie 9 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej numer 43 pomiędzy Rudnikami a Jaworznem.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki BMW na dachu, po wcześniejszym dachowaniu.

W wyniku wypadku trzy osoby zostały poszkodowane w tym jedno dziecko. Wszyscy zostali przekazani zespołom ratownictwa medycznego.

Straty spowodowane zdarzeniem, oszacowano na kwotę 10 tysięcy złotych.

W działaniach udział brały 4 zastępy straży pożarnej w sile 23 ratowników.

Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni.

W piątek 21 grudnia o godzinie 18:42 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42/45 pomiędzy Gorzowem Śląskim a Praszką.

W wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze kierujący samochodem osobowym marki mitsubishi, na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał na pobocze i dachował. 

W wyniku zdarzenia kierowca doznał lekkich obrażeń ciała.

Działania na miejscu prowadziły zastępy straży pożarnej z JRG Olesno, OSP Gorzów Śląski i OSP Praszka oraz zespół ratownictwa medycznego i policja.

piątek, 21 grudnia 2018 14:06

Zderzenie dwóch pojazdów na DW 487 w Boroszowie

Napisane przez

W czwartek 20 grudnia o godzinie 20:40 dyżurny oleskiej straży pożarnej przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej na drodze wojewódzkiej numer 487 w miejscowości Boroszów.

W wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze kierujący busem na łuku drogi uderzył w jadącego z przeciwka forda, który następnie uderzył w barierę energochłonną.

W wyniku zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia, została przekazana pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Do działań skierowano 3 zastępy straży pożarnej w sile 14 ratowników.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na kwotę 50 tysięcy złotych.

Strona 1 z 40
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu