Kamil
A+ R A-
Kamil

Kamil

poniedziałek, 10 czerwca 2019 18:08

Pożar budynku w miejscowości Gracze

W poniedziałek 10 czerwca chwilę po godzinie 3 do dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Opolu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Gracze w powiecie opolskim. 

Do działań skierowano 7 zastępów w sile 28 strażaków.

Działania strażaków polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się dach, w tym jeden z podnośnika hydraulicznego, działania prowadzono od zewnątrz budynku, jednocześnie przeszukując pomieszczenia w piwnicy i na parterze pod kątem osób przebywających w budynku — nikogo nie znaleziono.

Po zlokalizowaniu ognia rozpoczęto prace rozbiórkowe konstrukcji stropu i dachu dogaszając zarzewia ognia.

niedziela, 09 czerwca 2019 17:49

Wypadek na ulicy Pużaka w Opolu

W sobotę 8 czerwca około godz. 21:20 na skrzyżowaniu ul. Grabowej i Pużaka w Opolu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

21-letnia kobieta kierująca fordem, wyjeżdżając z ulicy Grabowej, wymusiła pierwszeństwo przejazdu i doprowadziła do zderzenia z audi prowadzonym przez 20-latka.

W wyniku wypadku poszkodowane zostały cztery osoby, które zostały zabrane przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitala.

niedziela, 09 czerwca 2019 17:36

Bażany - dostawczy bus spłonął doszczętnie

W sobotę 8 czerwca o godzinie 21:19 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze busa na jednej z posesji w miejscowości Bażany w gminie Kluczbork.

Do działań skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, po jednym z OSP Kuniów i OSP Bażany.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że dostawczy bus jest całkowicie objęty ogniem.

Pojazd spłonął doszczętnie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

W wyniku pożaru nikt nie doznał obrażeń.

We wtorek 4 czerwca po godzinie 14 do nyskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Głuchołazach w części zdrojowej.

Po dojeździe na miejsce pierwszych strażaków, pożarem objęty był nowo wybudowany budynek jednorodzinny przy ulicy Makuszyńskiego.

Strażacy w okolicy budynku odnaleźli poszkodowaną kobietę, która najprawdopodobniej wydostała się z domu przed pożarem.

Kobiecie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowana trafiła do szpitala.

W akcji obrażenia doznał jeden z ratowników, trafił on do szpitala.

Na miejscu z pożarem walczy 11 zastępów straży pożarnej.

wtorek, 04 czerwca 2019 12:51

Strażacy z Wołczyna uratowali noworodka

W dniu 03 czerwca 2019 roku o godzinie 20:26 do SK KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o duszącym się 2 tygodniowym noworodku w miejscowości Wołczyn.

Dyżurny SK KP PSP w Kluczborku niezwłocznie zadysponował do zdarzenia zastępy straży pożarnej oraz poinformował Państwowe Ratownictwo Medyczne. W trakcie dysponowania do zdarzenia dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku równolegle udzielał wskazówek osobie co do sposobu udzielania pierwszej pomocy.

W bardzo krótkim czasie na miejscu pojawił się pierwszy zastęp straży pożarnej – Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczynie. Druhowie potwierdzili treść zgłoszenia o braku oddechu u 2 tygodniowego noworodka i niezwłocznie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po kilkudziesięciu sekundach udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy dziecko wydało oczekiwany płacz.

Po kilku minutach na miejsce zdarzenia dojechał zespół ZRM któremu przekazano noworodka.

Tekst: mł. asp. Karol Grzyb – oficer prasowy KP PSP w Kluczborku

Foto: Archiwum OSP Wołczyn

W czwartek 30 maja kwadrans po godzinie 12 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Radłów w powiecie oleskim.

Na ulicy Oleskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego marki volkswagen golf z motocyklem.

Poszkodowany motocyklista został zabrany drogą powietrzną do szpitala w Oleśnie.

Do działań skierowano po jednym zastępie straży pożarnej z JRG Olesno i OSP Radłów, zespół ratownictwa medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Ratownik 23 HEMS Opole i policję.

Przyczyny wypadku ustala policja.

W sobotę 25 maja kilka minut przed godziną 10 na obwodnicy Kędzierzyna - Koźla doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

26 - latek kierujący fordem focusem podczas wyprzedzania innego pojazdu zjechał na lewy pas i czołowo zderzył się z dostawczym busem marki fiat ducato. Mężczyzna zginął na miejscu.

Dwie osoby jadące busem, 35 - letnia kobieta i 65 - letni mężczyzna zostali zabrani do szpitala.

Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG 1 Kędzierzyn-Koźle, trzy zespoły ratownictwa medycznego i policję.

Okoliczności tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Obwodnica na odcinku od ronda Milenijnego do ronda przy zjeździe do Reńskiej Wsi jest zablokowana.

piątek, 24 maja 2019 17:54

Wypadek na dk 45 w Gorzowie Śląskim

W piątek 24 maja około godziny 13:20 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 w Gorzowie Śląskim.

Kierujący samochodem osobowym marki bmw wjeżdżając do Gorzowa Śl., od strony Kluczborka, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, uderzył w przepust wodny.

W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana.

Na miejsce skierowano po jednym zastępie straży pożarnej z JRG Olesno i OSP Gorzów Śląski oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

We wtorek 21 maja około godziny 10 do strzeleckich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na 271 kilometrze autostrady A4 na pasie w kierunku Katowic. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący busem z nieznanych na tę chwilę przyczyn wjechał wprost pod naczepę samochodu ciężarowego kompletnie miażdżąc swoją kabinę. 

Poszkodowany kierowca busa został zabrany do szpitala śmigłowcem.

Autostrada A4 na czas działań służb została całkowicie zablokowana w obie strony.

W sobotę 18 maja o godzinie 8:12 do nyskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas wycinki drzew w lesie koło Otmuchowa.

Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Nysa, jeden z OSP Otmuchów, zespół ratownictwa medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Firma prowadząca na zlecenie wycinkę drzew pozwoliła mieszkańcom na zbieranie gałęziówki. 70-letni mężczyzna, zbierając gałęzie, potknął się i upadając, uderzył w kamień.

Nieprzytomny mężczyzna został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala, tam lekarz stwierdził zgon.

Strona 1 z 273
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu