Wyróżnieni funkcjonariusze po działaniach w Kędzierzynie-Koźlu

Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek SUSKI,  doceniając profesjonalizm i zaangażowanie podczas działań ratowniczo-gaśniczych, prowadzonych w dniach 6-7 czerwca 2019 r., po wybuchu gazu i zawaleniu się kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Czerwińskiego, na wniosek st. bryg. Krzysztofa Kędryka, Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, wyróżnił nagrodami pieniężnymi niżej wymienionych funkcjonariuszy, pełniących służbę w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej w woj. opolskim i śląskim:

– mł. ogn. Mateusz NALEWAJA (JRG nr 1 KM PSP Opole);
– mł. ogn. Marek ŚWIĘTEK (JRG nr 1 KM PSP Opole).

Dzięki profesjonalnej obsłudze ww. strażaków udało się wprowadzić podnośnik hydrauliczny w trudno dostępne miejsca w zwartej zabudowie budynków, co w efekcie umożliwiło ratownikom Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Jastrzębia-Zdroju dotarcie do niedostępnych z powodu zawalenia się części kamienicy miejsc, które wymagały przeszukania.

Wyróżnieni ponadto zostali również strażacy z JRG Jastrzębie-Zdrój KM PSP Jastrzębie-Zdrój:|

– kpt. Paweł KRÓTKI;
– kpt. Adam SZLAUER;
– asp. Wojciech BRACHACZEK;
– st. sekc. Krystian KUŚ.

Wyróżnieni strażacy, będący członkami Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, podczas prowadzonej akcji ratowniczej dokonali sprawdzenia niedostępnych z powodu zawalenia się części budynku pomieszczeń, wykluczając obecność osób poszkodowanych. Podczas tych działań wykorzystali specjalistyczne techniki ratownictwa wysokościowego, także z użyciem kamery wziernikowej.

Info: KG PSP
Zdjęcia: KW PSP Opole

Jedna myśl na temat “Wyróżnieni funkcjonariusze po działaniach w Kędzierzynie-Koźlu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *