W piątek 20 sierpnia około godziny 16:10 podczas wspólnego patrolu wodnego Policji i WOPR Nysa sternik zauważył, że na wysokości miejscowości Wójcice w pobliżu żwirowni przewróciła się do góry dnem łódź wędkarska.
Natychmiast powiadomiony został WOPR Nysa a załoga patrolu natychmiast podjęła akcję ratunkową.
Po dotarciu na miejsce wezwanych służb dwóch poszkodowanych znajdowało się na łodzi policyjnej a jeden siedział na przewróconej łodzi.
Został zabrany przez przybyłą jednostkę.
Po zabezpieczeniu poszkodowanych ratownicy przystąpili do odwrócenia przewróconej łodzi i wywali z niej wodę.
Zebrano sprzęt wędkarski, który udało się wyłowić i łódź odholowano do Wójcic — do wypożyczalni sprzętu.
Przyczyną zdarzenia było przeładowanie łodzi. Na szczęście wędkarze mieli na sobie kamizelki i dzięki temu nie doszło do tragedii.
Poszkodowani stracili swój sprzęt, ale uratowali co najcenniejsze — swoje życie.
Foto: WOPR Nysa
