Zabrał portfel – będzie odpowiadał za kradzież

Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego będzie odpowiadał za kradzież. Mężczyzna zabrał pozostawiony przy kasie portfel i go sobie zatrzymał. Przypominamy, że znalezione rzeczy należy zwrócić właścicielowi lub zgłosić ten fakt na policję albo zanieść do biura rzeczy znalezionych.

W połowie lipca policjanci z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu zostali powiadomieni o kradzieży portfela. Jak wynikało ze zgłoszenia do zdarzenia doszło na stacji paliw. Gdy pokrzywdzony płacił za zakupy zostawił przy kasie portfel w którym znajdował się dokument oraz blisko 1000 złotych. Kiedy się zorientował i wrócił po portfel okazało się, że już go tam nie było.

Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili osobę, która mogła mieć związek z tą kradzieżą. Ich informacje potwierdziły się, funkcjonariusze znaleźli u 43-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego skradzione mienie. Mężczyzna zauważył leżący przy kasie portfel i go zabrał. Zamiast powiadomić o tym obsługę sklepu, policję lub biuro rzeczy znalezionych zatrzymał go.

Mężczyzna został przesłuchany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie  mu zarzutów. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdą znalezioną rzecz należy oddać właścicielowi lub  przekazać ją do Biura Rzeczy Znalezionych albo do jednostki Policji. Zatrzymując znalezioną rzecz, narażamy się na odpowiedzialność karną.

Policja Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *