Przegrał pieniądze na automatach. Zastawił swój dowód a następnie z kompanem zniszczyli automaty

Krapkowiccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. 32 i 33-latek podejrzani są o zniszczenie trzech automatów do gier oraz o kradzież pieniędzy z jednego z nich. Mężczyznom za popełnione czyny grozi nawet do 15 lat.

Jeden z mężczyzn udał się do lokalu, w którym chciał zagrać na automatach do gier. Kiedy zabrakło mu pieniędzy poprosił pracownika, który pilnował automatów o pożyczkę. W zamian za pieniądze zostawił swój dowód osobisty. Kiedy przegrał pożyczone w zastaw pieniądze wyszedł z lokalu informując, że jedzie po gotówkę aby odzyskać swój dokument tożsamości. Wrócił po chwili z agresywnym kolegą, który młotem zaczął niszczyć jeden z automatów do gry. Pracownik lokalu bez chwili zastanowienia wybiegł z budynku celem zawiadomienia służb.

Po chwili przybyli na miejsce policjanci zastali nieład oraz roztrzęsionego zgłaszającego. Mężczyzna zauważył, że brakuje jednego automatu, a dwa pozostałe zostały uszkodzone. Okazało się, że przestępcy zniszczyli automaty chcąc dostać się do kasetek z pieniędzmi, a jeden z nich ukradli w całości. Ustalenie mężczyzn ułatwił fakt, iż jeden z nich zostawił w zastaw swój dowód osobisty, którego koniec końców nie „wykupił”.

Teraz mężczyźni, mieszkańcy powiatu krapkowickiego odpowiedzą przed sądem. Za popełnienie przestępstwa grozi im do 15 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *