Ciężarówka z gazem wjechała do rowu w Rudnikach. Droga jest całkowicie zablokowana

W piątek 4 lutego o godzinie 7:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK42 w miejscowości Rudniki.

Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą typu cysterna wypełnioną gazem jadąc w kierunku Praszki zjechał do rowu. W wyniku tego naczepa przewróciła się na bok. Nie doszło do rozszczelnienia się naczepy, uszkodzony został natomiast zbiornik z paliwem w samochodzie ciężarowym.

Kierujący ciężarówką nie odniósł żadnych obrażeń.

Do czasu przepompowania gazu do innej cysterny i wyciągnięcia zestawu z rowu droga będzie całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy przez Wieluń.

Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG Olesno i po jednym z OSP Rudniki i OSP Żytniów

>>> AKTUALIZACJA <<<

– Na miejsce zadysponowano dodatkowo grupę operacyjną Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, samochód dowodzenia i łączności (SDiŁ) z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno Ekologicznego „Kędzierzyn-Koźle”, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego „Brzeg”, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego „Dąbrowa Górnicza” oraz dźwig z JRG 10 Warszawa – informuje asp. Łukasz Nowak oficer prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

>>> AKTUALIZACJA <<<

Po godzinie 20 cysterna została podniesiona i ustabilizowana. Dopiero wtedy była możliwość przepompowania gazu do podstawionej cysterny. Wcześniej nie było to możliwie bowiem naczepa przewróciła się na stronę, na której znajdują się zawory.

Foto: KP PSP Olesno, OSP Rudniki, Policja Olesno, KW PSP Opole

8 myśl na temat “Ciężarówka z gazem wjechała do rowu w Rudnikach. Droga jest całkowicie zablokowana

 1. Proponuję żeby do przewróconej cysterny następnym razem wezwali wszystkie osp z całej polski i do tego do jej podniesienia dźwig z Gdańska……normalnie ręce opadają………

   1. Kamil taka mała rada
    Nie dyskutuj z głupcem gdyż najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem 😉

 2. Myślę, że grupy techniczne z Brzegu i Dąbrowy Górniczej „ogarneły by” postawienie cysterny na koła. Dźwig z Warszawy w opolskie … kogoś poniosło … podobny jest w JRG 4 we Wrocławiu …

 3. A ja mam pytanie . Dlaczego do podnoszenia pojazdu został ściągnięty dźwig oraz holownik straży pożarnej?? Czy na tym terenie nie ma firm pomocy drogowej, która wykonuje takie zadania procesowo lub administracyjnie ?? Czy ubezpieczalnia wypłaci PSP pieniądze za akcję?? A może właściciel cysterny coś dołożył aby po kosztach A raczej za darmo wyciągnąć jego pojazd z rowu ??

   1. A Strażacy jak wiadomo ze względu na boską protekcję nie podlegają prawom fizyki… nosz ku@#a rynce opadywjom do samej pupy.
    Za pieniądze podatnika zabawa w chłopców z sikawkami. Oczywiście, że powinien to ogarnąć klasyczny dźwig z operatorem który pracuje codziennie i robi takie rzeczy od ręki. Strażacy z całym szacunkiem nie mają doświadczenia ani umiejętności.

   2. dokładnie.
    Moim zdaniem oni wiedzieli co robią.
    Było zagrożenie !
    teraz każdy mądry się wypowie- trzeba było iść do straży i pokazać co się umie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *