KP PSP Krapkowice – pożegnanie strażaków odchodzących na emeryturę

23 lutego 2022 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach odbyła się uroczysta zmiana służby połączona z pożegnaniem dwóch strażaków przechodzących na zaopatrzenie emerytalne z dniem 27 lutego.

Ostatnią służbę w podziale bojowym w tym dniu zakończyli: aspirant Rafał Chudzik – dowódca sekcji oraz st. ogn. Arkadiusz Asman – operator sprzętu specjalnego. Obaj w ostatnich latach pełnili służbę na zmianie I.

W trakcie swojej służby uczestniczyli w wielu trudnych i wymagających akcjach ratowniczo-gaśniczych i wielokrotnie od ich postawy zależało szczęśliwe i skuteczne ich zakończenie.

Aspirant Rafał Chudzik był w służbie instruktorem w zakresie ratownictwa chemiczno- ekologicznego, lodowego oraz działań poszukiwawczo-ratowniczych. Natomiast st. Arkadiusz Asman zajmował się ratownictwem technicznym i medycznym. Obaj wielokrotnie brali udział w szkoleniu strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu, ale także wspomagali podczas prowadzenia szkoleń Ośrodek Szkolenia KW PSP w Opolu.

W trakcie pożegnalnej zmiany służby Komendant Powiatowy PSP w Krapkowicach st. bryg. Krzysztof Kuniec podziękował obu strażakom za wielki wkład pracy wniesiony dla dobra rozwoju tutejszej jednostki.

Źródło: KP PSP Krapkowice

2 myśli na temat “KP PSP Krapkowice – pożegnanie strażaków odchodzących na emeryturę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *