Kierujący BMW jechał prawie 110 km/h przez Prudnik. Dostał 1500 zł. mandatu, 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Prudniccy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego bmw, który jechał przez miasto blisko 110 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem za to wykroczenie 28-latek otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu nyskiego dodatkowo stracił swoje prawo jazdy na 3 miesiące.

W sobotę (12 marca), tuż przed północą prudniccy policjanci ruchu drogowego na terenie miasta zatrzymali bmw. Przyczyną kontroli była prędkość kierującego. W obszarze zabudowanym mieszkaniec powiatu nyskiego jechał z prędkością 108 km/h.

Według nowego taryfikatora, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu nyskiego stracił też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

Policja Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *