Kierujący Fordem 32-latek miał 2 promile alkoholu. Wpadł przez brak zapalonych świateł

W trakcie popołudniowej służby uwagę policjantów z krapkowickiej komendy zwrócił ford jadący bez świateł. Zatrzymanym do kontroli kierowcą okazał się 32–latek, który zachowywał się podejrzliwie. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile.

Policjanci ogniwa ruchu drogowego krapkowickiej komendy podczas służby zauważyli forda jadącego bez wymaganego oświetlenia. W trakcie czynności z zatrzymanym do kontroli kierowcą policjanci wyczuli woń alkoholu wydobywającą się z wnętrza pojazdu.

32–latek oprócz jazdy bez wymaganego oświetlenia, wsiadł do swojego pojazdu pod wpływem alkoholu. Wynik, który ukazał się na policyjnym urządzeniu wskazał ponad 2 promile. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek! Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Pamiętajmy, że często od nas samych, od naszej rozwagi i przezorności zależy nasze bezpieczeństwo!

Przypominamy, że kierowcy będący pod działaniem alkoholu lub innego środka odurzającego stanowią ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być nietrzeźwy zareagujmy. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie lub nawet życie!

Policja Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *