Mężczyzna chory na cukrzycę wymagał pilnej pomocy. Strażacy popłynęli kajakami by znaleźć poszkodowanego

W sobotę 11 czerwca roku po godzinie 13 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrzebie udzielenia pomocy mężczyźnie chorującemu na cukrzycę, który wraz z rodziną wybrał się na spływ kajakowy.

Kajakarze nie byli w stanie dokładnie określić gdzie się znajdują. KDR zadecydował, by część strażaków spłynęła kajakami od stanicy kajakowej przy moście na DW 901 do kolejnej, która zlokalizowana jest przy Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem.

Kolejny zastęp udał się ulicą Czarną wzdłuż rzeki Mała Panew, natomiast zastęp z JRG Strzelce Opolskie udał się w okolice Domu Pomocy Społecznej, by stamtąd pieszo udać się w górę rzeki.

Od strony miejscowości Kolonowskie również w górę rzeki zadysponowano strażaków OSP Staniszcze Wielkie z łodzią.

Po przepłynięciu około 2 kilometrów strażacy zlokalizowali grupę osób, wśród której znajdował się potrzebujący pomocy mężczyzna.

Okazało się, że mężczyzna kilkukrotnie stracił przytomność i ją odzyskał. W momencie naszego przybycia mężczyzna był przytomny jednak kontakt z nim był utrudniony.

Działania polegały na udzieleniu KPP poszkodowanemu oraz na naprowadzeniu ratowników medycznych z ulicy Czarnej w miejsce, gdzie mężczyzna się znajdował.

Ratownicy medyczni na miejscu udzielili niezbędnej pomocy, następnie poszkodowany został przetransportowany do karetki za pomocą deski ortopedycznej.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Strzelce Opolskie, OSP Zawadzkie, OSP Staniszcze Wielkie, policje oraz zrm.

Foto: OSP Zawadzkie

Jedna myśl na temat “Mężczyzna chory na cukrzycę wymagał pilnej pomocy. Strażacy popłynęli kajakami by znaleźć poszkodowanego

  1. pomoc mężczyźnie chorującemu na cukrzycę, który wraz z rodziną wybrał się na spływ kajakowy.
    cała chora rodzina !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *