Site icon O!Polskie Ratownictwo – www.ratownictwo.opole.pl

Wypadek na DK 45 Opole-Kluczbork. Dwie osoby trafiły do szpitala. Kierowca miał 1,7 promila

W piątek 19 sierpnia o godzinie 2:34 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 pomiędzy Trzebiszynem i Lasowicami Wielkimi.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z OSP Jasienie, po jednym z JRG Kluczbork i OSP Lasowice Wielkie oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego i patrole policji.

Po dojeździe na miejsce służb potwierdzono treść zgłoszenia.

– 39-letni kierowca samochodu osobowego marki Audi jak twierdził, wjechał do rowu, bo na drogę wyskoczyła mu zwierzyna leśna. Samochodem oprócz kierowcy podróżowały dwie osoby, 19-letnia kobieta i 23-letni mężczyzna, oboje z obrażeniami ciała zostali przewiezieni przez ZRM do szpitala w Oleśnie. Jak się okazało kierowca mieszkaniec powiatu kluczborskiego, był pijany, badanie alkomatem wykazało u niego 1,7 promila. Mężczyzna został zatrzymany, po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany – informuje asp. sztab. Dawid Gierczyk oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch w miejscu wypadku był zablokowany, następnie odbywał się wahadłowo.

Foto: OSP Jasienie

Reklama Pomoc drogowa MS-CAR – 600 600 226

Exit mobile version