Policjanci udaremnili próbę samobójczą – mężczyzna chciał skoczyć z mostu

Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Z okoliczności sprawy wynikało, że 29-latek ma zamiar popełnić samobójstwo. Policjanci, wiedząc, że może być zagrożone życie, ścigając się z czasem, wykonali wiele czynności, w efekcie których niedoszły samobójca został uratowany. Tym razem, dzięki zaangażowaniu stróżów prawa, w ostatniej chwili uniknięto tragedii.

W miniony weekend ( 17/18 września), funkcjonariusze z Opola jak każdej nocy patrolowali ulice miasta. Chwilę przed godziną 02:00, młody mężczyzna zatrzymał policyjny radiowóz. Oświadczył, że jego kolega wysyła mu wiadomości wskazujące na to, że chce skoczyć z mostu i odebrać sobie życie. Analizując szybko sytuację, policjanci razem ze zgłaszającym sprawdzili miejsca, w którym mógł znajdować się zdesperowany człowiek. Mundurowi drogą radiową przekazali również komunikat wszystkim patrolom w mieście.

Po kilku minutach zgłaszający rozpoznał znajomego na jednym z wiaduktów w mieście. 29-latek na widok kolegi i mundurowych przeszedł za barierkę i stanął na krawędzi mostu. Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Na miejsce przyjechał kolejny radiowóz.

Funkcjonariusze podzielili się na dwa zespoły i rozpoczęli negocjacje. W trakcie rozmów podchodzili coraz bliżej mężczyzny, aż pewnym momencie chwycili go i ściągnęli w bezpieczne miejsce. Mieszkaniec Opola został przekazany załodze pogotowia ratunkowego.

Ta sytuacja znalazła swój szczęśliwy finał dzięki reakcji zgłaszającego i szybkim działaniom policjantów. Mężczyzna nie zlekceważył wiadomości od swojego znajomego i w porę zawiadomił służby. Pamiętaj, czas reakcji może zadecydować o powodzeniu działań ratunkowych. Nie każdy wie jak pomóc osobie ze skłonnościami samobójczymi, ale każdy powinien zawiadomić służby ratunkowe jeśli posiada informację o takim zamiarze.

Prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile, niepowodzenia. Co ważne – nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy doradzą, jak przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z organizacją pomocową, np. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, gdzie specjaliści dyżurują pod numerem telefonu 800 702 222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których uzyskamy profesjonalną pomoc.

Źródło: KMP Opole
Fot. Archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: