Myślał, że rozmawia z policjantem – stracił 20 000 złotych

Z mieszkańcami powiatu strzeleckiego kontaktowali się oszuści, podający się za funkcjonariuszy strzeleckiej komendy. W trakcie rozmowy informowali o rzekomo prowadzonej akcji policyjnej i konieczności wzięcia w niej udziału. Niestety, 79-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego padł ofiarą oszustwa „na policjanta” i stracił blisko 20.000 zł. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas rozmów telefonicznych i ostrzeganie bliskich przed rozmowami z obcymi osobami.

Wczoraj, 2 grudnia 2022 r., z mieszkańcami powiatu strzeleckiego kontaktowali się oszuści, podający się za funkcjonariuszy strzeleckiej komendy. Podczas rozmowy informowali o rzekomo prowadzonej akcji policyjnej, związanej z zatrzymywaniem osób włamujących się na konta bankowe. Informowali również o konieczności wzięcia udziału w prowadzonych działaniach, by pomóc w zatrzymaniu sprawców przestępstw.

Właśnie taki telefon odebrał 79-letni mieszkaniec Strzelec Opolskich. Mężczyzna dokładnie wykonywał wydawane przez telefon polecenia. Następnie, zgodnie z instrukcją oszusta, zostawił, pobrane chwilę wcześniej ze swojego konta bankowego, pieniądze w wyznaczonym miejscu. Pokrzywdzony miał odzyskać swoje oszczędności zaraz po zakończonej akcji Policji.

Po pewnym czasie senior odwiedził strzelecką komendę, by odzyskać przekazane pieniądze. Wtedy też dowiedział się, że Policja nie prowadzi podobnych działań i że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna stracił blisko 20.000 zł.

Pamiętajmy, policjanci nigdy nie żądają przekazania gotówki w jakikolwiek sposób. Funkcjonariusze Policji nigdy nie angażują osób z zewnątrz w swoje realizacje, nie dopytują o stan konta, nie wymagają robienia jakichkolwiek przelewów. Koniecznie powiadomcie o tym swoich bliskich, aby nie stracili dorobku swojego życia. Ostrzegajcie ich przed rozmowami z obcymi osobami i sami zachowajcie czujność.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: