Poszukiwani zatrzymani – jeden w sklepie, drugi w kościele

W ostatnich dniach krapkowiccy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych. Pierwszy z nich został ujęty przez personel sklepu na gorącym uczynku kradzieży. Drugi z kolei poszukiwany to nietrzeźwy 52-latek, który zakłócał spokój w kościele. Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do zakładu karnego, gdzie odbywają już zasądzoną wcześniej karę.

Do pierwszego zdarzenia doszło pod koniec lutego br. Wtedy krapkowiccy policjanci zostali wezwani do agresywnego klienta w jednym z marketów. Mężczyzna stał się agresywny po tym, jak został przyłapany na kradzieży alkoholu. Dodatkowo 28-latek aby utrzymać skradziony towar uderzył w twarz pracownika ochrony sklepu.

Na miejscu okazało się, że mężczyzna znany jest organom ścigania i nie jest to pierwszy taki incydent z jego udziałem. Nie były to jednak jedyne przewinienia 28-latka. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec gminy Gogolin był poszukiwany, do odbycia kary pozbawienia wolności za zniszczenie mienia. Zatrzymany trafił już do więzienia, gdzie spędzi najbliższy rok.

Drugie zdarzenie miało miejsce wczoraj (13.03), tuż po godzinie 13.00. Wówczas Oficer Dyżurny krapkowickiej Komendy został powiadomiony o nietrzeźwym, który zakłóca spokój w kościele. Na miejscu funkcjonariusze zastali 52–letniego mężczyznę w stanie upojenia alkoholowego, który nie chciał opuścić kościoła. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mieszkaniec gminy Strzeleczki ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. 52-latek był poszukiwany do odbycia kary zastępczej, za kierowanie pojazdem innym niż mechaniczny, w stanie nietrzeźwości.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do zakładu karnego, gdzie odbywają już zasadzone wcześniej kary.

Źródło: KPP Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: