Site icon O!Polskie Ratownictwo – www.ratownictwo.opole.pl

Porażenie prądem na terenie PKP w Chrząstowicach – mężczyzna trafił do szpitala

W piątek 17 września o godzinie 08:48 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o porażeniu prądem pracownika na terenie stacji PKP w Chrząstowicach.

Na miejsce zadysponowano OSP Chrząstowice, JRG 1 Opole, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policję oraz Straż Ochrony Kolei.

Po przybyciu służb natychmiast przystąpiono do działań ratowniczych. Dzięki szybkiej reakcji świadków zdarzenia i użyciu defibrylatora AED udało się przywrócić poszkodowanemu funkcje życiowe. Mężczyzna został następnie przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowany do szpitala.

Zdarzenie to pokazuje, jak kluczowe znaczenie ma natychmiastowe rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz użycie defibrylatora AED.

Fot. OSP Chrząstowice

Exit mobile version