W piątek 24 kwietnia około godziny 16:50 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły na terenie jednej z posesji przy ulicy Słonecznej w miejscowości Praszka.
Do zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Olesno, OSP Praszka, OSP Kowale, OSP Przedmość, OSP Skotnica, OSP Gorzów Śląski, OSP Brzeziny i OSP Wygiełdów.
Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu potwierdzono w pełni rozwinięty pożar stodoły o wymiarach 10 na 13 metrów. W środku składowane było drewno opałowe.
Do stodoły przylegał budynek usługowy o wymiarach 5 na 10 metrów. Strażakom udało się go obronić przed ogniem.
W działania zaangażowano spoza straży pożarnej (koparko- ładowarka). Nie odnotowano osób poszkodowanych. Na miejscu w szczytowym momencie działało 13 zastępów straży pożarnej.
Fot. KP PSP w Oleśnie

