Jechali na „podwójnym gazie” – zostali zatrzymani.

Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nietrzeźwych. Tym razem w przeciągu zaledwie dwóch dni, po równo policjanci z Krapkowic, Zdzieszowic i Gogolina zatrzymali kierujących na „podwójnym gazie”. Teraz czekają ich dotkliwe kary finansowe oraz zakazy prowadzenia pojazdów.


Policjanci na terenie całego powiatu krapkowickiego podczas prowadzenia działań prewencyjnych i zgłoszonych interwencji w przeciągu dwóch dni zatrzymali kolejnych trzech nietrzeźwych kierowców pojazdów mechanicznych.


Pierwszy z jadących na „podwójnym gazie” został zatrzymany przez policjantów w Gogolinie. Kierujący motorowerem 59-letni mieszkaniec miasta po badaniu alko testem „wydmuchał” 2,7 promila alkoholu.


Drugim z zatrzymanych był 23-letni mieszkaniec Prudnika, który „wydmuchał” około 0,8 promila alkoholu. Nietrzeźwy został zatrzymany w Zdzieszowicach po zgłoszeniu kradzieży samochodu. Miejscowi funkcjonariusze sprawdzając teren miasta za skradzioną astrą ujawnili pojazd na jednym z parkingów na ulicy Fabrycznej. Ustalenia dotyczące kradzionego samochodu nie potwierdziły się natomiast potwierdziły się podejrzenia funkcjonariuszy co do stanu trzeźwości kierowcy. Policjanci zatrzymali 23-latkowi prawo jazdy.


Trzecim z zatrzymanych był kierowca osobowego BMW, który nie opanował samochodu i na łuku drogi uderzył w betonowe ogrodzenie posesji zlokalizowanej w Krapkowicach na Alei Jana Pawła II. 28-letni mieszkaniec Krapkowic nie posiadając uprawnień do kierowania samochodami „wydmuchał” ponad promil alkoholu.


Wszystkie zatrzymane przez policjantów osoby odpowiedzą teraz przed sądem.

Foto: Policja Krapkowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *