Aspirant Waldemar Ostrowski najlepszym oskarżycielem publicznym garnizonu opolskiego 2019 roku

Aspirant Waldemar Ostrowski z kluczborskiej komendy policji to najlepszy oskarżyciel publiczny garnizonu opolskiego 2019 roku. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbył się I etap eliminacji do II Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych.

18 października, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyły się eliminacje wojewódzkie do II Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych. W trakcie etapu wojewódzkiego, spośród 11 reprezentantów komendy miejskiej i komend powiatowych garnizonu opolskiego wyłoniono najlepszego policjanta – oskarżyciela publicznego.

W finale uczestniczyło 11 najlepszych policjantów z jednostek powiatowych województwa opolskiego. Podstawą klasyfikacji końcowej była suma punktów zdobytych przez zawodnika w każdej z konkurencji.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną. W pierwszej konkurencji, policjanci musieli rozwiązać test wiedzy z zakresu Kodeksu Postępowania w Sprawach o Wykroczenia. Druga część dotyczyła rozwiązania 10 sytuacji z zakresu prawa wykroczeń.

Najwięcej punktów zdobył reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku – asp. Waldemar Ostrowski, on też będzie reprezentował nasze województwo w II Ogólnopolskim Konkursie dla Policjantów – oskarżycieli publicznych, które odbędą się 18-19 listopada w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Po zakończonym konkursie puchar wraz z dyplomem zwycięzcy wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Jacek Basik, który pogratulował wszystkim uczestnikom ich specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

Zwycięzca odebrał również gratulacje od szefa kluczborskich policjantów podinsp. Pawła Kolczyka. Komendant w pierwszych słowach zaznaczył, że wygrana w tak prestiżowym konkursie jest świadectwem ogromnego potencjału wiedzy, doświadczenia oraz profesjonalizmu jakim wykazał się asp. Waldemar Ostrowski.

Info i foto: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: