Działania prudnickiej grupy „SPEED”

Policjanci ruchu drogowego w ramach działań grupy „Speed” zatrzymali kolejnych 2 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Od lipca br. prudniccy funkcjonariusze namierzyli prawie 600 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a 7 piratów drogowych straciło już prawo jazdy.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze.
Policjanci z grupy „Speed” szczególną uwagę zwracają na tych kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 2 mieszkańcom powiatu opolskiego, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 34-latek, który jechał osobową mazdą 108 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Nieznacznie mniej, bo 104 km/h miał na liczniku 40-latek jadący hondą. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli w Dobroszewicach.

Kierowcy ci już stracili swoje prawa jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Tylko od lipca br. mundurowi realizujący zadania grupy „Speed” namierzyli prawie 600 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Z tej liczby, 7 kierowców straciło prawo jazdy. Policjanci zatrzymali także 10 kierujących pod działaniem alkoholu. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *