Nowe radiowozy dla policjantów z Prószkowa i Tułowic.

Dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych w Prószkowie i w Tułowicach, do społeczności lokalnych trafiły trzy nowe radiowozy. Dwa oznakowane hyundaie będą służyć policjantom na posterunku w Prószkowie, trzeci natomiast trafił do jednostki w Tułowicach.

Klucze do nowych radiowozów fundatorzy przekazali kierownikom posterunków.
W tym tygodniu (6 i 7 października) odbyło się uroczyste przekazanie trzech nowych oznakowanych radiowozów. Zakup policyjnych aut był inicjatywą władz samorządowych w Prószkowie i w Tułowicach. Samorządy przeznaczyły na każdy samochód ponad 40 tysięcy złotych, druga część środków pochodziła z Komendy Głównej Policji.

Samochody wyposażone są w profesjonalne apteczki, w których znajduje się między innymi ortezy, kołnierze i szyny ortopedyczne. Taki sprzęt w policyjnym radiowozie przyda się do profesjonalnego udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym, do czasu przyjazdu pogotowia.

Podinsp. Rafał Drozdowski — Komendant Miejski Policji w Opolu, podziękował włodarzom miasta Prószków i Tułowic za wsparcie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, poprzez dofinansowanie zakupu nowych radiowozów.

Źródło: opolska policja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *