Pijana 19-latka zasnęła za kierownicą

Olescy policjanci zatrzymali na krajowej „jedenastce” pijaną 19-latkę. Kobieta zablokowała pas drogi krajowej…zasypiając za kierownicą swojego samochodu. W organizmie miała ponad 2 promile alkoholu. Podejrzana usłyszała zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Teraz oprócz utraty prawa jazdy i wysokiej grzywny grozi jej kara do 2-lat pozbawienia wolności.

W nocy z piątku na sobotę olescy policjanci otrzymali zgłoszenie od przypadkowego świadka o młodej kobiecie, która na trasie pomiędzy Olesnem a Lublińcem mogła kierować audi będąc pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić ten odcinek krajowej „jedenastki”. Tuż za granicą województwa w Sierakowie napotkali wskazane audi. Unieruchomiony samochód blokował jeden pas ruchu, a za jego kierownicą…spała młoda kobieta.

Mundurowi od razu wyczuli od niej woń alkoholu, a urządzenie do badania potwierdziło, że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Z wstępnych ustaleń wynika, że 19-letnia mieszkanka Opolszczyzny mogła wcześniej kierować tym samochodem, a po tym jak uszkodziła dwa koła, na „kapciach”przejechała jeszcze kilka kilometrów.

Podejrzana usłyszała już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznała. Teraz sprawa trafi do sądu. Za taki czyn grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *