Kolejne 19 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w woj.opolskim

O godzinie 17:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 153 (w sumie dzisiaj 270) nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i o 12 osobach (w sumie dzisiaj 18), które zmarły.

Nowe przypadki zakażenia pochodzą z województw: śląskiego (41), mazowieckiego (27), opolskiego (19) (w sumie dzisiaj 35 osób), łódzkiego (16), świętokrzyskiego (12), dolnośląskiego (10), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (7), wielkopolskiego (6), małopolskiego (3) i zachodniopomorskiego (2).

W województwie opolskim 15 osób to mieszkańcy pow. opolskiego, podopieczni Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Ozimku. Mowa o 13 kobietach i 2 mężczyznach. Za wyjątkiem dwóch pań, wszystkie osoby są w wieku senioralnym (pozostali w średnim wieku). Ich stan jest dobry. Transmisja lokalna.

3 przypadki potwierdzono także u kolejnych mieszkańców powiatu opolskiego, niezwiązanych z ZOL w Ozimku. To trzy kobiety, każda w średnim wieku. Stan wszystkich jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

Nowy potwierdzony przypadek zakażenia, potwierdzono także u mieszkanki powiatu oleskiego. To kobieta w średnim wieku, jej stan jest dobry. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

Jak informuje MZ, zmarło kolejne 12 osób zakażonych koronawirusem: 98-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna z Raciborza, 86-letnia kobieta z Tychów, 70-letni mężczyzna z Grudziądza, dwie kobiety w wieku 73 i 82 lata z Poznania, dwóch mężczyzn w wieku 42 i 81 lat, 82-letnia kobieta z Radomia, 94-letnia kobieta, 86-letni mężczyzna z Warszawy i 83-letni mężczyzna z miejscowości Rusiec. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 7202/263 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d