Kolizja na DW 901 – sprawca miał prawie 3,5 promila

19 kwietnia, dyżurny oleskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką na drodze wojewódzkiej nr 901 w okolicy miejscowości Kocury. 

Według zgłaszającego jeden z kierujących mógł być pod działaniem alkoholu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Dobrodzienia.

Funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Okazało się, że siedzący za kierownicą volkswagena 37-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał prawie 3,5 promila alkoholu.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca osobówki podczas wymijania ciężarówki zderzył się z nią. Szczęśliwie uczestnicy zdarzenia nie doznali żadnych obrażeń ciała.

37-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do tego zarzutu. Dodatkowo odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowy.

Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

KPP Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: