Zderzenie pociągu z osobówką w Kluczborku. Kierowca zawracał na przejeździe. Film z uderzenia – nowe informacje.

W niedzielę 5 kwietnia w o godzinie 2:53 na przejeździe kolejowych przy ulicy Strzeleckiej w Kluczborku doszło do zderzenia auta osobowego z pociągiem.

Kierujący Oplem Astrą 41-letni mieszkaniec Kluczborka jadąc od strony Chocianowic zatrzymał się na przeciwnym pasie przed przejazdem kolejowym. Po chwili włączył światła awaryjne i wjechał na przejazd. Następnie ignorując zasady nezpieczeństwa zaczął zawracać na przejeździe. Po chwili zjechał z płyt na tory. 

Kierujący próbując zjechać z torów wrzucił wsteczny bieg i zjechał na tory po drugiej stronie przejazdu. 

Osoby jadące samochodem przez godzinę nie poinformowały służb ratunkowych o zdarzeniu a nie zadzwoniły na numery podane na żółtej naklejce. 

Dopiero po godzinie jedna z osób, która pojawiła się na miejscu zadzwoniła na numer z żołtej naklejki. Jednak juz było za późno. Po torze, na którym stał Ople jechał pociąg towarowy od strony Bąkowa. Jedna z osób dawała maszyniście także znaki latarką. 

Auto było pchane przez skład prawie 100 metrów.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został ranny.

Zdjęcia: Pomoc drogowa Lechmot.

Video: piracidrogowi.pl

  1. Wystarczy przyjrzeć się głównemu zdjęciu wiadomo że treść mija się z prawdą bo pociąg jadąc od Kluczborka musiał by jechać z prawej strony a tak nie jest więc stek bzdur😂

    1. Moniko czytaj ze zrozumieniem, albo w ogóle czytaj. Jest napisane uderzył pociąg towarowy, który jechał od strony Bąkowa. Zdarza się też, że na rozkaz pociągi jeżdżą też po niewłaściwej.

  2. Skrajna nieodpowiedzalnosci ze stronny kierujacego zabrac prawko dozywotnio i postawic zarzut za narazenie na niebezpieczenistwo utraty zdrowia i zycia pasażera
    Debil nie kierowca

  3. A czy redaktor wie, że w zdaniu kierujący oplem astra powinno być napisane małymi literami? A dlaczego, to niechaj doczyta 😀

  4. Okoliczności zdarzenia ……….jakie okoliczności tu nie ma co wyjaśniać .Kierowca zrobił to specjalnie albo był naćpany w oby dwóch przypadkach dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu i tak z 20 tys nagrody za odrapanie pociągu.

    1. Ubezpieczenie, o ile było, zrobi swoje, bo koszty napraw maszyn jak i infrastruktury (zapewne opóźnienia pozostałych pociągów) są kolosalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d