22-latek jechał prawie 200 km/h – został zatrzymany przez policję.

Policjanci z oleskiej grupy „Speed” zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Jego 22-letni kierowca wyprzedzał pojazd osobowy na odcinku drogi gdzie ze względów bezpieczeństwa taki manewr był zabroniony. Dalej pędził blisko 200 km/h w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość to 90 km/h. 22-latek został ukarany mandatami, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Policjanci ruchu drogowego z oleskiej komendy wchodzący w skład grupy „Speed” patrolują nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem drogi powiatu. Ich głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach takim jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu czy wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach.

W ubiegłą niedzielę na DW 901 na trasie pomiędzy Olesnem i Dobrodzieniem policjanci zarejestrowali jazdę kierowcy volkswagena, który wyprzedzał inny pojazd tuż przed zakrętem w miejscu oznaczonym podwójną linią ciągłą i zakazem wyprzedzania. Następnie kierujący pędził blisko 200 km/h na dopuszczalnej 90.

22 letni mieszkaniec Opolszczyzny za popełnione wykroczenia drogowe został ukarany mandatami karnymi, a jego konto zostało „zasilone” 15 punktami karnymi .

Tekst: Policja Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *