Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Ponad 100 km/h to w terenie zabudowanym stanowczo za szybko. Kierowcy, którzy poruszają się z taką prędkością muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Jedną z nich jest utrata prawa jazdy. W ostatnim czasie, przekonało się o tym dwoje kierujących, których policjanci oleskiej drogówki zatrzymali do kontroli.

Poruszanie się z nadmierną prędkością to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn wypadków na polskich drogach. Policjanci ruchu drogowego i prewencji z oleskiej komendy codziennie patrolują drogi powiatu, aby przeciwdziałać agresywnym zachowaniom na drodze.

W czwartek (6 sierpnia) kilka minut po godzinie 20:00, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej chevroleta. Kierowca w Oleśnie na ul. Opolskiej,  na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 137 km/h. 25-latek z województwa małopolskiego stracił uprawnienia na najbliższe trzy miesiące, otrzymał również 500 złotowy mandat, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Następnego dnia tuż po godzinie 17.00  patrol drogówki w miejscowości Turza na DK46 namierzył osobowe volvo, które w obszarze zabudowanym gnało z prędkością 108 km/h. Kierująca samochodem 27-letnia mieszkanka województwa śląskiego straciła prawo jazdy. Mundurowi ukarali ja mandatem w wysokości 400 złotych, a jej konto wzbogaciło się o 10 punktów.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Info: Policja
Foto: archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: