Stracili uprawnienia za zbyt szybka jazdę

102 , 105 i 109 km/h to w obszarze zabudowanym zdecydowanie za dużo. Dlatego kierowcy ze zbyt „ciężką” nogą muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Jedną z nich jest utrata prawa jazdy. W ostatnich dniach przekonało się o tym trzech kierujących, których policjanci oleskiej drogówki namierzyli na tym właśnie wykroczeniu.

Jazda z nadmierną prędkością to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn wypadków na polskich drogach. Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oleskiej komendy codziennie patrolują drogi powiatu aby przeciwdziałać agresywnym zachowaniom na drodze.

W piątek (4 września) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 2 kierujących, z których pierwszy to 51-latek z województwa opolskiego, który w miejscowości Gosławice,  na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 105 km/h. Drugim okazał się 46- latek z województwa małopolskiego, który „ścigał się” w miejscowości Zdziechowice. Oboje stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące, otrzymali również 400 złotowy mandat, a na ich konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Kolejny kierujący z „ciężką nogą” został zatrzymany w niedzielę ( 6 września) tuż przed godziną 10.00  patrol drogówki w miejscowości Kowale na krajowej „czterdziestce piątce” namierzył osobową hondę, która w obszarze zabudowanym pędziła z prędkością 109 km/h. Kierujący samochodem 35-letni mieszkaniec opolszczyzny stracił prawo jazdy. Mundurowi ukarali go mandatem w wysokości 500 złotych, a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów

Na uwagę zasługuje fakt, że w powiecie oleskim są lokalizacje, systematycznie oznaczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako miejsca przekraczania dozwolonej prędkości. Jedną z nich są wspomniane wyżej Zdziechowice, gdzie na drodze wojewódzkiej 487 funkcjonariusze oleskiej drogówki nałożyli wiele mandatów za przekraczanie dozwolonej prędkości, a w ubiegły piątek zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Materiały: Policja Olesno

Jedna myśl na temat “Stracili uprawnienia za zbyt szybka jazdę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *