Policjanci z Namysłowa zatrzymali pijanego kierowcę. To nie jedyne jego przewinienia.

Namysłowscy funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę forda z Dolnego Śląska. 23-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, za wcześniejszą jazdę po pijanemu. Był także poszukiwany za inne przestępstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W sobotnią noc, namysłowscy policjanci zatrzymali kierowcę forda z Dolnego Śląska. Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek ma ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że kierowca jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna złamał także zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do 2022 roku. Sąd zastosował wobec niego zakaz, właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna został już przesłuchany i przyznał się do zarzutu złamania zakazu sądowego i kolejnej jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

A my przypominamy!

Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Dlatego, gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Tekst: Policja Namysłów. Foto: Archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: