Zakażenia w kraju: 21 713 nowych przypadków, 173 osoby zmarły. Opolskie: 591 nowych przypadków. Raport 9.11.2020r.

KRAJ

Ministerstwo Zdrowia informuje, że mamy 21 713 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (4373), małopolskiego (2650), wielkopolskiego (1983), dolnośląskiego (1719), mazowieckiego (1630), łódzkiego (1269), podkarpackiego (1260), lubelskiego (1201), pomorskiego (1122), kujawsko-pomorskiego (1018), zachodniopomorskiego (819), warmińsko-mazurskiego (694), opolskiego (591), lubuskiego (543), podlaskiego (497), świętokrzyskiego (344).

Z powodu COVID-19 zmarło 45 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 128 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 568 138/8 045 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu informuje o śmierci jednego mieszkańca naszego regionu. Zmarły pochodził z powiatu namysłowskiego, miał choroby współistniejące.

W związku z chorobą COVID-19 w bieżącym roku zmarło 291 osób zamieszkujących na terenie województwa opolskiego.

Koronawirus w woj. opolskim – stan na 9 listopada br.

PSSELiczba chorych na dzień raportuLiczba nowych przypadkówLiczba osób hospitalizowanych w trakcieLiczba zgonów w ciągu 24 godzinLiczba zgonów łącznieLiczba ozdrowieńców w ciągu 24hLiczba ozdrowieńców łącznie
Brzeg276205090242
Głubczyce37536230150362
Kędzierzyn- Koźle142374440330607
Kluczbork46230190140519
Krapkowice78295110140262
Namysłów545154612171249
Nysa1558117430280304
Olesno6160300670695
Opole1390Opolski-24
M.Opole – 38
36065661710
Prudnik66138290715590
Strzelce Op.1313104270180600
WSSE OPOLE940159131312911526140

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, Opolski Urząd Wojewódzki, WSSE Opole

Jedna myśl na temat “Zakażenia w kraju: 21 713 nowych przypadków, 173 osoby zmarły. Opolskie: 591 nowych przypadków. Raport 9.11.2020r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: