Był kompletnie pijany, spowodował dwie kolizje, uciekał przez policją skradzionym samochodem.

Wracamy do pościgu za kierującym peugotem, który został podjęty przez policjantów w środę 27 stycznia.

W środę 27 stycznia około godziny 21:30 policjanci z Brzegu zostali skierowani na DK94 bowiem tą drogą poruszał się kierujący peugotem. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z dwoma samochodami – mercedesem oraz citroenem, a następnie odjechał z miejsca. Informacja o poszukiwanym została przekazana przez policjantów z Oławy.

W trakcie dojazdu do miejsca policjanci zauważyli auto między Brzegiem a Łosiowem, które zostało opisane przez poszkodowanych.

Natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania, jednak ten nie reagował na żadne znaki wydawane od policjantów i podjął próbę ucieczki.

Do pościgu włączyli się policjanci z Lewina Brzeskiego i wspólnie z pozostałymi policjantami zatrzymali uciekającego w miejscowości Leśniczówka.

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Miał aż 2 promile alkoholu.

Dodatkowo okazało się, że pojazd którym uciekał był kradziony. Mężczyzna nigdy też nie posiadał uprawnień do kierowania.

Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty: kradzieży samochodu, prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Dodatkowo mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie dwóch kolizji drogowych.

Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami od 1 roku do 15 lat.

Foto: 24opole.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *