Mnóstwo interwencji strażaków po porannym silnym wietrze

W czwartek 4 lutego 2021 roku od samego rana strażacy w województwie opolskim mieli pełne ręce roboty. Wszystko za sprawą silnego wiatru, który przez kilka godzin szalał po województwie.

Jak przekazuje Komenda Wojewódzka PSP w Opolu, na terenie Opolszczyzny odnotowano 49 zdarzeń. Najwięcej z podziału na powiaty odnotowano w powiecie opolskim – 17 interwencji.

Łącznie w zdarzeniach uczestniczyło 67 zastępów PSP i OSP w sile 258 strażaków.

– Znaczna część interwencji dotyczyła połamanych i przewróconych drzew oraz konarów na chodniki i drogi. Spośród wszystkich zdarzeń odnotowano również: uszkodzenia dachów (2), uszkodzenia linii energetycznej (2), zdarzenia z uszkodzonymi samochodami (2), uszkodzenia kominów (1), zdarzenia, w których kierowcy samochodów wjechali na konary drzew (2) oraz uszkodzenia sygnalizacji świetlnej (1) – przekazuje mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP.

Najpoważniejsze zdarzenia związane z silnym wiatrem:

  1. Komorzno (powiat kluczborski) – kierowca samochodu osobowego najechał na przewrócone na jezdni drzewo. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. O zdarzeniu pisaliśmy w artykule: „Kierująca seatem wjechała w leżące na drodze drzewo”.
  2. Brzeg – uszkodzony dach na budynku oświatowym.
  3. Dalachów (powiat oleski) – uszkodzenie (zerwanie) 1/5 części dachu budynku jednorodzinnego.

W zdarzeniach nie odnotowano osób poszkodowanych.

Zdarzenia odnotowano od godziny 5:43 do 15:07.

Foto: KP PSP Brzeg, OSP Praszka, OSP Byczyna, OSP Dębska Kuźnia, OSP Wołczyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *