Zatrzymali kierowców za nadmierną prędkość

Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas – kierowców. Dlatego wsiadając za kierownicę jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa drogowego. Niestety cały czas zdarzają się kierowcy, którzy rażąco łamią przepisy i stwarzają zagrożenie dla innych. Trzech kierujących, którzy znacząco przekroczyli dozwoloną prędkość, w minionym tygodniu, zatrzymali krapkowiccy policjanci.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany do kontroli w poniedziałek, 22 marca. W Krapkowicach, przy ul. Żeromskiego, funkcjonariusze prowadzili pomiar prędkości. Ze zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wynika, że w tym miejscu kierowcy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. Policjanci prowadząc pomiar ręcznym miernikiem namierzyli, jak 34-letni kierowca fiata w obszarze zabudowanym jechał 103 km/h.

Dwóch kolejnych kierowców wpadło w piątek, 26 marca. 38-letni właściciel dostawczego mercedesa, również w Krapkowicach ulicą Żeromskiego pędził z prędkością 107 km/h. Natomiast 32-letni kierujący audi, w miejscowości Obrowiec jechał 104 km/h. Cała trójka straciła uprawnienia do kierowania. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi. Na ich konto wpłynęły też punkty karne. 

Przypominamy!
Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Info i foto: Policja

Jedna myśl na temat “Zatrzymali kierowców za nadmierną prędkość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *