1,5 promila miał kierowca, który zakończył jazdę na drzewie

Policjanci ze strzeleckiej drogówki otrzymali zgłoszenie o groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym. Okazało się, że kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Samochód, którym jechał 40-latek, zatrzymał się na przydrożnych drzewach. Badanie alkomatem mężczyzny wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, grozi mu do 2 lat więzienia.

W ubiegły piątek, około godz. 21:30, Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie o groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym na trasie Spórok – Staniszcze Wielkie. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego. Ustalono, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wypadł z drogi. Pojazd został zakleszczony między dwoma przydrożnymi drzewami.

W samochodzie, prócz kierowcy, znajdował się 56-letni pasażer. W wyniku zdarzenia żaden z mężczyzn nie został ranny. W trakcie czynności kierowcę audi przebadano alkomatem. Wynik badania wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

40-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a pojazd odholowano na parking strzeżony. Teraz, na co najmniej 3 lata, mieszkaniec gminy Kolonowskie otrzyma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo mężczyzna stanie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zdarzenia drogowego. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *