Masz e-skierowanie? Możesz zaszczepić się w majówkę pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim

Od 1 do 3 maja w Opolu na ul. Piastowskiej 14 stanie specjalny punkt szczepień. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach od 10 do 15 będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

Dziś pod urzędem strażacy stawiali bowiem pierwsze namioty do szczepień.

– Dawek będzie łącznie 2,5 tysiąca. Liczymy, na to, że przerób tego punktu na dwóch namiotach z kadrą medyczną będzie odpowiedni do tego, żeby zaszczepić wszystkich tych, którzy wyrażą chęć. Są trzy zespoły szczepienne, składające się z pielęgniarek, lekarzy i ratowników medycznych. Kadra jest z Krapkowickiego Centrum Zdrowia – wyjaśniał podczas dzisiejszego briefingu prasowego wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Jeśli znajdujesz się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie w Opolu na terenie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Piastowskiej 14.

Według harmonogramu:
– 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze
– 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Szczepienia przeciw COVID-19 to nadzieja na szybki powrót do normalności, za którym wszyscy tęsknimy. Dlatego, jeśli masz już wystawione e-skierowanie, zaszczep się przeciw COVID-19 w majówkę!

W województwie opolskim zostało wykonanych już 270 442 szczepień. W skali całego kraju to już łącznie 11 081 369 wykonanych zastrzyków.

Źródło: OUW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *