Uszkodził samochód i odjechał – miał 2,5 promila alkoholu

Reakcja jednej z mieszkanek powiatu pozwoliła wyeliminować z ruchu kolejnego kierowcę naruszającego przepisy prawa. Motorowerzysta, który spowodował kolizję, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia już po krótkiej chwili trafił w ręce strzeleckich policjantów. Badanie alkomatem 40-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W sobotni poranek w Gąsiorowicach na ulicy Wolności doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Kierujący wjechał w pojazd, zaparkowany przy jednej z posesji, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Kolizję zaobserwowała jedna z mieszkanek miejscowości, która powiadomiła Policję.

Już po chwili sprawca zdarzenia drogowego trafił w ręce policjantów ruchu drogowego. Kierowcę przebadano na zawartość alkoholu. Wynik badania 40-latka wskazał ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na podstawie policyjnych systemów informacyjnych ustalono, że wobec mężczyzny sąd orzekł dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mieszkaniec gminy Jemielnica stanie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego zakazu sądowego oraz spowodowanie zdarzenia drogowego. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *