Policja z Kędzierzyna-Koźla podsumowuje weekend na drogach.

W miniony weekend na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego policjanci prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz ujawnianie osób niestosujących się do ograniczeń prędkości. Tylko w piątek funkcjonariusze ujawnili blisko 90 kierowców którzy przekroczyli prędkość. Mundurowi skontrolowali także trzeźwość blisko 400 kierujących. Z tej liczby 5 mężczyzn było pod wpływem alkoholu. Dodatkowo jeden z kierowców jest podejrzewany o prowadzenie auta pod wpływem środków odurzających.

W ostatnich dniach policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego prowadzili na terenie powiatu wzmożone działania ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz ujawnianie osób niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Podczas prowadzonych w piątek działań policjanci ujawnili  ponad 100 wykroczeń, z czego blisko 90 dotyczyło przekroczenia prędkości.

Następnie w sobotę i niedzielę funkcjonariusze prowadzili działania pn. „Alkohol – narkotyki”. Z blisko 400 przebadanych kierowców, 5 zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Dodatkowo jeden z kierowców jest podejrzewany o prowadzenie pojazdu po użyciu środków odurzających.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w sobotę w Reńskiej Wsi. Po godzinie 9:00 funkcjonariusze zauważyli samochód, który holował drugi pojazd. Podczas wykonywanych czynności policjanci wyczuli alkohol od kierowcy holowanego volkswagena. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 47-latka blisko 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i prowadzą w tej sprawie postępowanie.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę mundurowi zatrzymali przed godziną 17:00 na osiedlu Sławięcice. Tym razem 52-letni rowerzysta miał w organizmie ponad 1,5 promila.  

Następne zdarzenie miało miejsce w Mierzęcinie. Po godzinie 20:00 funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. 37-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila.

W niedziele, po godzinie 10:00 policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę fiata w Starym Koźlu. 62-latek miał w organizmie ponad 0,5 promila.

Tego samego dnia kolejne zdarzenie miało miejsce w Polskiej Cerekwi około godziny 15:30. Tam funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł być pod wpływem środków odurzających został przebadany testerem, który wykazał w organizmie 25-latka obecność amfetaminy. Mężczyzna został przewieziony na badanie krwi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godzinie 17:00. Tym razem policjanci zostali powiadomieni, że w Roszowickim Lesie motorowerzysta wjechał w betonowy słup i uciekł z miejsca zdarzenia. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili jego rysopis i rozpoczęli za nim poszukiwania. Po chwili, w bocznej uliczce mundurowi zauważali osobę, która odpowiadała wcześniej ustalonemu rysopisowi. 24–latek był nietrzeźwy. Nie wymagał pomocy medycznej. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 3 promile. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Teraz za swoje będzie odpowiadał przed sądem.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy kto kieruje pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg. Dlatego, gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Policja Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *