4 nietrzeźwych kierowców i jednego pod wpływem amfetaminy zatrzymali namysłowscy policjanci w ostatnich dniach.

4 nietrzeźwych kierowców i jednego pod wpływem amfetaminy zatrzymali namysłowscy policjanci w ostatnich dniach. Niektórzy z promilami próbowali po koncercie wyjechać z miasta. 20-letni motorowerzysta mając blisko półtora promila planował przejechać kilkadziesiąt kilometrów. Kierującym grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz kierowania pojazdami a nawet do 2 lat więzienia.

20-letniego motorowerzystę namysłowska drogówka zatrzymała w piątkową noc. Badanie alkomatem wykazało, że 20-latek ma blisko półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjantom tłumaczył, że według jego wiedzy, po kilku piwach można jeździć skuterem.  

Kierującego volkswagenem funkcjonariusze policji zatrzymali na drodze osiedlowej w Namysłowie. Gdy w samochodzie funkcjonariusze ujawnili woreczek foliowy z białym proszkiem, 35-latek przyznał, że to amfetamina. Dodatkowo po wykonaniu badania narkotestem okazało się, że kierujący jest pod działaniem środków odurzających. Noc spędził w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania przyznał się do posiadania amfetaminy i kierowania samochodem będąc pod wpływem narkotyków.

Wszystkim zatrzymanym kierowcom grozi grzywna nie mniejsza niż 5000 złotych, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a nawet kara więzienia.

Jest również pozytywna wiadomość. Podczas weekendu duża grupa osób postanowiła przebadać się na zawartość alkoholu na bezpłatnym alkometrze w budynku komendy. W trzy dni, ponad 300 osób sprawdziło swoją dyspozycję, zanim wsiadło za kierownicę i wyruszyło w drogę.

Nietrzeźwi kierowcy to ciągle zmora polskich dróg. Tacy kierowcy nie tylko łamią prawo drogowe, ale przede wszystkim narażają na utratę zdrowia i życia siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg. Alkohol i środki odurzające powodują wiele zmian w postrzeganiu rzeczywistości, reakcja jest opóźniona a koordynacja zawodzi. To wszystko powoduje, że kierowca nie panuje nad pojazdem, a o tragedię nie trudno. Dopiero, gdy jesteśmy pewni swojej trzeźwości – ruszajmy w podróż!

Policja Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: