Kierowca Volkswagena zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj (22 lipca), przed godziną 6:00 rano na drodze krajowej nr 41 w Rudziczce.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego, 22-latek podczas prowadzenia pojazdu zasnął za kierownicą, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Młody mężczyzna jechał sam, był trzeźwy. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Dlatego apelujemy o rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze oraz odpowiednie przygotowanie się do jazdy!
Pamiętajmy, zanim wybierzemy się w trasę sprawdźmy swój samochód. Przede wszystkim skontrolujmy działanie świateł, stan opon, obecność płynów eksploatacyjnych i działanie m.in. układu hamulcowego. Zadbajmy o to, aby pojazd wyposażony był w trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę.

Oczywiście bardzo ważne jest to, aby wsiadając za kierownicę, być trzeźwym, wypoczętym i skoncentrowanym. Jeżeli zażywamy leki, należy zapoznać się z ulotką i sprawdzić, czy nie wpływają one na zdolność prowadzenia pojazdów.
Bezwzględnie przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, a prędkość dostosujmy do warunków panujących na drodze i obowiązujących limitów. Pamiętajmy o zapięciu pasów bezpieczeństwa i dopilnowaniu, aby pasażerowie również mieli je zapięte.

Pamiętajmy też, że wysokie temperatury powietrza sprzyjają uczuciu zmęczenia i rozdrażnienia, co negatywnie wpływa na zdolność prowadzenia auta.

Źródło: KPP Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *