Świadek ujął kierowcę, który miał aż 3 promile

48-latek odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyznę ujął mieszkaniec powiatu nyskiego, którego zaniepokoił sposób jazdy jakim się poruszał.

Aby uniemożliwić mu dalszą jazdę, bez wahania odebrał kierowcy mitsubishi kluczyki i powiadomił policjantów. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem, pokazało ponad 3 promile alkoholu.

O kierowcy, który „wężykiem” jedzie nyskimi ulicami, poinformował dyżurnego policji mieszkaniec naszego powiatu. Jadąc swoim samochodem zwrócił uwagę na niepewnie poruszające się po drodze mitsubishi i pojechał za nim. Kiedy kierowca zatrzymał się na jednej ze stacji paliw w mieście, zgłaszający uniemożliwił mu kontynuowanie dalszej jazdy zabierając kluczyki.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 48-letni mieszkaniec powiatu nyskiego, w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia, teraz odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, kto znajdując się stanie nietrzeźwości prowadzi pojazd mechaniczny podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętaj!

  • będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
  • nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
  • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
  • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;
  • następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę spożywając wcześniej alkohol. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Policja Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *