Kierujący miał ponad 2 promile – został zatrzymany dzięki świadkowi

Zadaniem świadka było tylko jedno – doprowadzić do zatrzymania nietrzeźwego. Kobieta widząc zachowanie kierowcy oraz to, że spożywa alkohol natychmiast powiadomiła policję dokładnie wskazując miejsce, gdzie znajduje się nietrzeźwy.

Po przybyciu patrolu na miejsce okazało się, że zatrzymany ma ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.
Do zatrzymania doszło sobotni wieczór. W jednej spod głubczyckich miejscowości kobieta widziała jak mężczyzna w samochodzie pije alkohol i zaraz może odjechać z miejsca. Nie wahała się ani chwili i natychmiast powiadomiła policję, dzwoniąc na nr alarmowy 112.

Po przyjeździe patrolu na miejsce okazało się, że 40 – letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego, kierował audi mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był na tyle nieodpowiedzialny, że postanowił jeszcze pod jednym ze sklepów wypić alkohol, który wcześniej kupił i pojechać dalej swoim samochodem.

Mężczyźnie zostało zatrzymane już prawo jazdy. Grozi mu teraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara finansowa oraz pozbawienia wolności do 2 lat.

Dzięki wzorowej postawie świadka, nie doszło do tragedii na drodze. Zachowanie kobiety powinno być wzorem dla wszystkich. Każdy z nas może być w podobnej sytuacji. Kiedy zauważymy dziwnie zachowującego się kierowcę – nie bójmy się zareagować. Nie czekajmy ani chwili i jak najszybciej powiadommy policję. Nie pozwólmy, by doszło do nieszczęścia. Nietrzeźwy kierowca jest ogromnym zagrożeniem na drodze.

Policja Głubczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *