Trzech pijanych za kierownicą i jeden z sądowym zakazem – od 1,5 do 2,5 promili

W ostatnich dniach policjanci z Brzegu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców i jednego, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w poniedziałkowy poranek skontrolowali kierowcę daci. W tym przypadku kierowca był po użyciu alkoholu. Wszyscy teraz odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany w sobotni poranek. Funkcjonariusze z brzeskiej drogówki skontrolowała kierowcę motoroweru na jednej z ulic w mieście. Szybko okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. 47-latek w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia o godzinie 20:00, policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali informacje o zdarzeniu drogowym w jednej z miejscowości w gminie Olszanka. Z ustaleń policjantów wynika, że 41-letni kierowca mazdy nie ustąpił pierwszeństwa 39-letniemu właścicielowi skody. Badanie na urządzeniu pokazało, że odpowiedzialny za kolizję mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Na szczęście, w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Kolejny nietrzeźwy wpadł dwie godziny później na jednej z dróg wylotowych z miasta. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził sposób w jaki pojazd się poruszał. Jak się okazało ich podejrzenia były słuszne. 38-letni kierowca skody w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Natomiast w niedzielę funkcjonariusze  zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 43-latek wsiadł za kierownicę wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów.

Dodatkowo w poniedziałkowy poranek skontrolowali kierowcę daci. W tym przypadku 43-latek był po użyciu alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoka grzywną. Natomiast ci kierowcy, którzy decydują się na złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów muszą się liczyć z wydłużeniem zakazu nawet do 15 lat i karą więzienie do 5 lat. Kierowcy, którzy w organizmie mają od 0,2 do 0,5 promila alkoholu muszą się liczyć z grzywną nawet do 5 000 złotych i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *