41-latka przez prędkość straciła prawo jazdy

Ignorowanie ograniczeń prędkości w tym przypadku, doprowadziło do zatrzymania prawo jazdy. Przekroczyła prędkość o ponad 50 km/h. Teraz na 3 miesiące będzie musiała przesiąść się na miejsce pasażera.

Funkcjonariusze ruchu drogowego w jednej z miejscowości w gminie Kietrz kontrolowali prędkość nieoznakowanym videorejstratorem. W pewnym momencie zatrzymali do kontroli osobowego opla. Przyczyną zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości.

Pomiar prędkości wskazał – 94 km/h na ograniczeniu do 40 km/h. Kierowcą samochodu okazała się 41-letnia mieszkanka gminy Branice.

Policjanci za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymali kobiecie dokument, który następnie został przekazany do starostwa na okres 3 miesięcy. Kierująca została ukarana wysokim mandatem karnym oraz na jej konto punktowe doliczono 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wielu wypadków, w których bardzo często uczestnicy ruchu drogowego tracą zdrowie, a nawet życie. Jazda o ponad 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym jest niebezpieczna. Kierujący nie są świadomi, że pieszy w zderzeniu z pojazdem nie ma najmniejszych szans na przeżycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *