Policjanci zabezpieczali Opolski Rajd Rowerowy

Policyjne radiowozy, drużyna rowerowa Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu i funkcjonariusze na motocyklach zabezpieczali niedzielny rajd rowerowy. Wszystko w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i związanego z nim dnia bez samochodu. W Parku 800-lecia licznie zgromadzili się mieszkańcy i gości propagujących zdrowy styl życia. Nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci z Opola.

W ubiegłą niedzielę (19 września ) Prezydent Miasta Opola uroczyście otworzył Drugi Opolski Rajd Rowerowy. Niestety, w minionym roku pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany miłośnikom jednośladów powodując, że ze względów bezpieczeństwa rajd nie mógł się odbyć. Tym bardziej spragnieni aktywnej formy wypoczynku mieszkańcy i goście, licznie stawili się na rowerach, aby zmierzyć się z trasą przejazdu.

Peleton miłośników jednośladów zabezpieczali policjanci z Opola. Mundurowi kierowali ruchem na motocyklach i policyjnymi radiowozami. Na rajdzie nie mogło zabraknąć policjantów drużyny rowerowej Samodzielnego Pododziału Prewencji Policji w Opolu. To ich obecność spotkała się ze szczególną sympatią mieszkańców.

Po sportowym wysiłku na mieszkańców miasta czekał przygotowany w Parku 800-lecia piknik. Wśród zaproszonych gości i przedsiębiorców byli policyjni profilaktycy. Mundurowi odpowiadali na pytania młodych ludzi zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji, rozmawiali z seniorami jak nie dać si oszukać i odpowiadali na pytania mieszkańców dotyczące przepisów ruchu drogowego.

Policja Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *